Своєчасний та правильно зроблений бекап – must have сучасного ведення бізнесу. Ніхто не застрахований від раптової втрати даних, особливо в сьогоднішніх умовах. Резервне копіювання має бути ретельно спланованим, мати свою періодичність та ретельно контролюватись, тільки так можна з впевненістю говорити про безпеку даних. Обираючи надійний софт для резервного копіювання, ви можете спати спокійно та не турбуватися, що щось піде не так.
При створенні резервної копії в IT сфері прийнято дотримуватись «Правила 3-2-1». Це найоптимальніша формула створення бекапів. Про що саме говорить правило?
Для полегшення процесів створення бекапів радимо використовувати надійне та перевірене програмне забезпечення, що дозволить робити це в автоматичному режимі.
Програмний продукт Veeam (далі VBR) створений для централізованого керування процесами резервного копіювання фізичних та віртуальних серверів, їх окремих файлів та баз даних у захищеному середовищі. Сховищем для зберігання резервних копій можуть виступати такі рішення, як:
VBR дозволяє керувати резервним копіюванням цілої інфраструктури, що розміщена у хмарі, безпосередньо за допомогою консолі VBR на головному сервері, через окремий портал Veeam Enterprise Manager, або за допомогою плагінів, які встановлюються, наприклад, в порталі VMware Cloud Director.
У випадку, якщо потрібно робити резервні копії окремого сервера, на ньому необхідно встановити спеціальний агент, залежно від типу операційної системи, та виконати налаштування графіку створення копій вже в налаштуваннях цього агента.
Найбільш розповсюджений графік створення резервних копій являє собою ланцюжок завдань, що складається з однієї повної копії сервера 1 раз на тиждень та додаткові інкрементні резервні копії («дельти») один раз на день. Такий режим дозволяє суттєво економити вільний простір у сховищі додатково до алгоритму стиснення даних у самому сховищі. Але, користувач може створювати свої власні графіки в залежності від поточних потреб. Всі резервні копії у сховищі зберігаються у стані immutable, що не дає змогу їх змінити в місці їх розташування протягом періоду, який вказаний у налаштуваннях сховища консолі VBR – найкраще вказувати цей період у проміжку 7-30 днів задля безпеки.
Алгоритм відновлення сервера, чи його окремих файлів працює таким чином:
У випадку з відновленням фізичного сервера треба буде створити окремий образ диску з програмою відновлення. В середовищі відновлення необхідно буде вказати дані підключення до сервера VBR та дочекатись відновлення даних.
Як в ситуації з віртуальними серверами, так і з фізичними є можливість відновлення «з чистого листа». Тобто, при виході з ладу фізичного сервера, всі дані можна відновити на іншому з єдиним нюансом – розмір нового диску має бути не меншим за старий.
Узагальнюючи все це, можна впевнено говорити про те, що використання сервісу VBR надає змогу оперативно відновлювати втрачені дані на сервері, сам сервер, чи всю інфраструктуру підприємства буквально в декілька кліків, а гнучкі налаштування середовища інфраструктури для резервного копіювання надають широкі можливості для організації цих процесів.
Компанія Hostpark є офіційним партнером Veeam та пропонує послуги резервного копіювання «під ключ». Наші менеджери дадуть відповідь на всі Ваші запитання з приводу бекапів та допоможуть вирішити будь-яку проблему, пов’язану з резервним копіюванням.
Довіряйте збереження важливих даних надійним постачальникам спеціалізованих послуг!
Відгуки
Спитайте нас і наші менеджери зв’яжуться з Вами в найближчий час.